Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

Fotografie z akcí

Navigace - třetí úroveň - výběr části rubriky

V této rubrice jsou průběžně zveřejňovány fotografie z práce hejtmana Jihočeského kraje Jana Zahradníka.

RNDr. Jan Zahradník získal jako lídr ODS v krajských volbách 2004 na jihu Čech největší počet preferenčních hlasů. Zastupitelstvo Jihočeského kraje ho zvolilo do funkce hejtmana i pro druhé volební období. K řadě nových funkcí mu přibylo i členství ve Výboru regionů Evropské unie.

"V čase sjednocující se Evropy tkví budoucnost kraje v dohnání rozdílů a vyrovnání se se sousedními regiony vyspělých evropských států. S převzatými dluhy z minulých let to není jednoduchý úkol. Přesto nás může naplňovat optimismem cesta, kterou od roku 1989 viditelně urazily jihočeská města a obce. A v neposlední řadě také tvůrčí potenciál, který je Jihočechům vlastní. Je proto na Jihočeském kraji, aby pro jeho uplatnění vytvářel co nejlepší podmínky."

Soubor ke stažení (2.94 KB)

 


Foto (31.10 KB)

13.10.2008 V prostorách českobudějovické radnice byla dnes zahájena výstava Zachraňme Šumavu. Výstava, dokumentující kalamitní stav šumavských porostů, vznikla z iniciativy jihočeského hejtmana Jana Zahradníka (na snímku je spolu s předsedou Svazu obcí Národního parku Šumava Františkem Nyklesem a senátorem Tomášem Jirsou), senátorů Tomáše Jirsy, Jiřiny Rippelové, Josefa Kalbáče a Svazu obcí Národního parku Šumava. Jejím smyslem je opětovně upozornit na to, že budoucnost Šumavy není jen lokální otázkou, neboť zde odumírají největší lesní plochy ve střední Evropě. Výstava je putovní a České Budějovice jsou její druhou zastávkou. Tou první byla Písecká brána na Hradčanech a během týdne ji navštívilo téměř devět tisíc lidí. Svědectvím o díle zkázy, v které vyústilo rozhodnutí ministra Martina Bursíka ponechat na Šumavě 140 000 m3 padlých kmenů bez zpracování po loňském orkánu Kyrill, jsou na výstavě fotografie usychající Šumavy fotografa Zdeňka Troupa a archivu Svazu měst a obcí Národního parku Šumava, které jsou doplněny družicovými snímky, sledující vývoj napadení lesa od roku 1984. Výstavu, která je naléhavým apelem a zároveň podnětem pro veřejnou diskusi o budoucnosti Národního parku Šumava, může veřejnost navštívit do čtvrtka 16. října.


Foto (14.84 KB)

6.10.2008 Starosta jihočeské organizace Sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska Václav Žižka převzal z rukou jihočeského hejtmana Jana Zahradníka nový prapor, který dobrovolným hasičům z jižních Čech nechal vyrobit Jihočeský kraj. Stalo se tak na tradičním setkání nositelů vyznamenání Zasloužilý hasič, které se v pátek konalo v dačickém hotelu Stadion. Jan Zahradník tím splnil svůj slib, daný dobrovolným hasičům při loňském setkání v Netolicích.


Foto (29.91 KB)

29.9.2008 Nemocnice České Budějovice, a.s., jejímž stoprocentním vlastníkem je Jihočeský kraj, zahájila výstavbu zcela nového dětského oddělení. Malým pacientům z celého Jihočeského kraje by měl nový objekt začít sloužit na přelomu let 2009-2010. Celkové náklady na tuto investici dosáhnou přibližně 270 milionů korun. Základní kamen stavby dnes symbolicky poklepal kromě jiných také jihočeský hejtman Jan Zahradník.


Foto (13.97 KB)

15.9.2008 Nemocnice České Budějovice, a.s,, jejímž jediným vlastníkem je Jihočeský kraj, dnes slavnostně otevřela nově vybudované lůžkové části anesteziologicko-resuscitačního oddělení, rentgenového komplementu a traumatologických ambulancí. Zlepšení akutní péče přišlo na 180 milionů korun. Náklady spojené s modernizací hradila nemocnice částečně z vlastních zdrojů, ale i za významné účasti Jihočeského kraje. Nové prostory si prohlédli také ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (vpravo) v doprovodu hejtmana Jana Zahradníka (vlevo) a náměstka hejtmana pro zdravotnictví Vladimíra Pavelky (uprostřed).


Foto (32.99 KB)

1.9.2008 Do lavic středních škol, zřizovaných Jihočeským krajem, usedlo dnes kolem 30 tisíc žáků a studentů, do vyšších odborných škol 1800 studentů. Jedná se o kvalifikovaný odhad, přesné počty budou známy v nejbližších dnech, kdy bude jasné, kolik žáků a studentů skutečně nastoupilo. První den nového školního roku si nenechal ujít hejtman Jan Zahradník, který navštívil Gymnázium Jírovcova v Českých Budějovicích, kde se setkal také se žáky, kteří nastoupili do primy.


Foto (18.37 KB)

18.8.2008 Sobotní den patřil v Malenicích slavnostnímu vyhlášení cen krajského kola soutěže Vesnice roku 2008. Vítězná jihočeská obec připravila pestrý a hodnotný program, který právěm obdivovali jak místní, tak i řada hostů, mezi nimiž nechyběli ani hejtman a radní Jihočeského kraje. Hojnost diváků neodradila ani nepřízeň sobotního počasí.


Foto (25.32 KB)

1.8.2008 Kritický stav lesních porostů v centrálních částech Národního parku Šumava potvrdily monitorovací lety, kterých se ve čtvrtek 31.7. zúčastnili i hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník a krajský radní Jiří Netík. Rekognoskační lety nad lesním terénem Jihočeského kraje každoročně organizuje Ministerstvo zemědělství ČR, tentokrát se cílem stala i oblast národního parku. Důvodem bylo zjistit rozsah ploch napadených kůrovcem poté, co na územích parku poškozených orkánem Kyrill bylo ponecháno 140 000 m3 neasanovaného dřeva. „Hrozba kůrovcové kalamity nesmírného rozsahu je evidentní. Jedině Vláda ČR musí rozhodnout a nést zodpovědnost za to, zda Šumava bude i nadále ponechána experimentu ekologů, a to i s důsledky, které přinese", řekl Jan Zahradník po přistání.


Foto (27.96 KB)

18.7.2008 Hejtman Jan Zahradník se v pátek 18. července setkal na půdě krajského úřadu s velvyslancem Izraele v České republice Yaakovem Levym, který je v této funkci od letošního dubna. Kromě jiného spolu hovořili o přeshraniční spolupráci Jihočeského kraje i o některých jihočeských tématech, například o Jihočeském letišti, školství a cestovním ruchu.


Foto (32.13 KB)

25.6.2008 Ve foyer Krajského úřadu Jihočeského kraje byla dnes zahájena výstava Alšovská krajina, která je věnovaná 100. výročí od narození jihočeského básníka, spisovatele a malíře Ladislava Stehlíka, který se narodil 26. června 1908 v Bělčicích a zemřel 11. září 1987 v Praze. Jeho literární tvorba zahrnuje lyrické básně s převážně přírodní tématikou, místopisné prózy, situované do jižních Čech, vzpomínky i básně pro děti. Do české literatury se nesmazatelně vtiskl Stehlíkův obraz milované jihočeské krajiny a lidí, zobrazený v celé šíři pestrosti uměleckých tradic i místopisných postřehů v trilogii Země zamyšlená. Výstavu zahájili Blanka Stehlíková, spisovatelova dcera, a jihočeský hejtman Jan Zahradník. Výstava potrvá do 25. července.


Foto (23.61 KB)

18.6.2008 Speciální seminář "Komunikace v krizových situacích" pro starosty měst a obcí z JČ kraje uspořádala 17. června iniciativa Ochrana obyvatel v prostorách krajského úřadu. Seminář se konal pod záštitou hejtmana Jana Zahradníka a za osobní podpory předsedy Poslanecké sněmovny Miloslava Vlčka, senátora Vítězslava Jonáše a generála Miroslava Štěpána. Předseda sněmovny tak zároveň vůbec poprvé oficiálně návštívil Jihočeský kraj.


Foto (25.42 KB)

12.6.2008 Krajský úřad Jihočeského kraje se stal místem křtu knihy Básničky do batůžku, jejímž autorem je jihočeský spisovatel Jan Lebeda. Půvabnou publikaci, určenou nejmenším čtenářům i jejich rodičům, doprovodil ilustracemi Oldřich Tripes. Knihu vydalo za finančního přispění Jihočeského kraje, pod záštitou hejtmana Jana Zahradníka a s podporou sponzorů českobudějovické nakladatelství Kopp bez nároku na zisk. Autor se rozhodl věnovat darem po jednom výtisku všem 620 veřejným knihovnám na území Jihočeského kraje.


Foto (29.66 KB)

27.5.2008 Schválením poskytnutí a předání finančního daru ve výši 300 tisíc korun ocenili 27.5.2008 na svém jednání krajští zastupitelé sportovní úspěchy, kterých v sezóně 2007/2008 dosáhl Volejbalový klub Jihostroj České Budějovice. Volejbalisté Jihostroje v uplynulém ročníku extraligy obhájili triumf z předcházející sezóny a podruhé za sebou se stali mistry České republiky a budou český klubový volejbal opět reprezentovat v Lize mistrů. Kromě mistrovského titulu mužů se Jihostroj může letos pyšnit i dalším prvenstvím, které vybojovalo juniorské družstvo. „Výsledky, kterých Jihostroj dosáhl jak v mužské, tak juniorské kategorii, svědčí o velké síle tohoto českobudějovického klubu. Účast mužů v Champions League je prestižní záležitostí a my budeme držet palce, abyste v soutěži došli co nejdál," řekl hejtman Jan Zahradník, který symbolický šek předal předsedovi klubu Janu Divišovi a kapitánovi týmu Stanislavu Pochopovi.


Foto (13.59 KB)

21.5.2008 Návštěva kanadského honorárního konzula navazovala na loňský pobyt Jana Zahradníka v kanadské provincii Alberta, během kterého kromě jiného také podepsal se starostou města Lethbridge Robertem D. Tarleckem memorandum o spolupráci mezi Jihočeským krajem a tímto městem. Tématem dnešního setkání byly zkušenosti s protipovodňovými opatření, kdy představitelé firmy USFloodControl mají zájem představit na jihu Čech mobilní protipovodňové zábrany, se kterými se prezentují v těchto dnech na brněnském veletrhu Flood Protection 2008 (20.-22.5.). Kromě toho se hovořilo také o dalším rozvoji spolupráce některých jihočeských institucí s Kanadou. Například zájem o navázání kontaktů s výzkumným ústavem v Lethbridge nebo tamní univerzitou projevila Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity, Ústav fyzikální biologie Nové Hrady již spolupracuje s Biologickou fakultou Univerzity Calgary, kontakty s Univerzitou v Albertě má Výzkumný ústav rybářský a hydrobiologický Vodňany.


Foto (30.65 KB)

7.5.2008 Předání Stříbrných pamětních medailí Jihočeského kraje válečným hrdinům plk. Milanu Malému (vlevo) a Janu Horalovi v Jízdárně českokrumlovského zámku. (foto: Petr Zikmund).


Foto (13.54 KB)


6.5.2008 Jihočeský hejtman Jan Zahradník přijal dnes pět ředitelů územních odborů Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, kteří v letošním roce opouštějí místa ředitelů. Poděkoval jim za dlouholetou práci pro HZS Jihočeského kraje a předal stříbrnou Pamětní medaili Jihočeského kraje a pamětní list.
Oceněni byli plk. Oldřich Pánek (územní odbor J. Hradec), plk. Pavel Vejvara (Český Krumlov), plk. Ing. Zdeněk Dvořák (Tábor), plk. Ing. František Hrach (Strakonice) a plk. Ing. Vladislav Ženíšek (Prachatice).
Hejtman Jan Zahradník kromě nich poděkoval za dlouholetou práci u HZS a rovněž předal medaili a pamětní list také plk. Ing. Janu Bláhovi, řediteli Kanceláře ředitele HZS Jihočeského kraje, který letos z tohoto místa odchází.


Foto (27.41 KB)

16.4.2008 „Myšlenka konání olympiády v České republice má naší jednoznačnou podporu a vnímáme jí jako cíl, který je dosažitelný. Díky zvyšujícímu se zájmu turistů o rekreaci na jihu Čech má už dnes lipenská oblast ubytovací kapacity na úrovni mezinárodních standardů. Konání části olympijských her v našem kraji by bylo významným impulsem pro další rozvoj regionu," řekl jihočeský hejtman Jan Zahradník na výjezdním zasedání Komise Rady hlavního města Prahy pro přípravu kandidatury na LOH 2016.


Foto (50.85 KB)

10.4.2008 Jan Zahradník se setkal v sídle Stálého zastoupení Jihočeského kraje v Bruselu s europoslancem Manfredem Weberem. Společně diskutovali o tématu územní spolupráce v regionu Jižní Čechy - Horní Rakousy - Dolní Bavorsko. Na evropské úrovni je v poslední době poskytována podpora tzv. evropským sdružením územní spolupráce (anglicky EGTC). Tato sdružení se budou moci stát dokonce řídícím orgánem operačních programů. Účastníci došli ke shodě, že stojí za to vyhodnotit, zda by EGTC nebylo přínosem také pro trojmezí Jihočeského kraje, Dolního Bavorska a Horních Rakous. V listopadu 2008 by se mělo uskutečnit setkání politické reprezentace všech tří regionů a diskuse o zahájení trojstranné spolupráce. „Evropská unie do příštího programovacího období bude klást důraz na to, aby fondy EU zajišťovaly jasnou evropskou přidanou hodnotu. Jsem přesvědčen, že naše území má v tomto směru jasný potenciál," řekl Manfred Weber.


Foto (13.87 KB)

28.3.2008 Významného životního jubilea, 65. narozenin, se dožije 4. dubna biskup českobudějovické diecéze Jiří Paďour. Mezi řadu gratulantů se včera přidali také představitelé Jihočeského kraje. Na snímku dárky Jiřímu Paďourovi předávají hejtman Jan Zahradník a radní Jiří Netík (vlevo). Jiří Paďour se narodil ve Vraclavi. Maturoval na jedenáctileté škole v Praze a vyučil se mechanikem počítacích strojů. V roce 1962 nastoupil na DAMU a po jejím vystudování působil čtyři roky v souboru Divadla Na zábradlí. V roce 1970 nastoupil na Cyrilometodějskou bohosloveckou fakultu v Litoměřicích. O pět let později byl vysvěcen na kněze. V roce 1977 mu stát souhlas k vykonávání duchovenské činnosti odebral. Poté postupně pracoval jako metař, topič, uklízeč. V roce 1978 tajně vstoupil do řádu kapucínů. Po roce 1990 byl zvolen provinciálem kapucínského řádu v Čechách. V roce 1996 ho papež jmenoval pražským pomocným biskupem. Od roku 2001 je biskupem českobudějovické diecéze.


Foto (31.26 KB)

19.3.2008 Předáním pamětních medailí Jihočeského kraje ocenil při setkání hejtman Jan Zahradník úspěchy Lukáše Šachra a Marina Biháryho, zrakově postižených sportovců, členů 1. Centra zdravotně postižených jižních Čech v Českých Budějovicích. Oba jmenovaní se na konci loňského roku stali mistry světa v benchpressu zrakově postižených sportovců, které se 29.11.-2.12. konalo v Českých Budějovicích. Lukáš Šacher, který bydlí ve Svitávce a do Českých Budějovic pravidelně dojíždí na tréninky, soustředění a kontrolní testy, zvítězil ve váhové kategorii do 75 kg, když vzepřel 140 kg. Martin Biháry zvítězil ve váhové kategorii do 82,5 kg výkonem 190 kg a zároveň se stal absolutním vítězem všech váhových kategorií - šampiónem šampiónů celého mistrovství. Také on dojíždí do jihočeské krajské metropole, a to z Rokycan. „Klobouk dolů před vašimi výkony a vůbec před tím, jak se se svým zdravotním postižením vyrovnáváte. Sportem vnášíte do svého života světýlko a já váš postoj považuji za velmi silnou lidskou hodnotu," zdůraznil Jan Zahradník. Třetím úspěšným sportovcem se zrakovým postižením je Jiří Janoušek, který byl stříbrný v silovém trojboji v brazilském Sao Paulu, když ve váhové kategorii do 82,5 kg dosáhl výkonu 580 kg. „Tyto tři sportovce čeká letos v červenci mistrovství světa v USA a na konci roku světový pohár v silovém trojboji a v benchpressu, který se poprvé uskuteční v Českých Budějovicích," říká Jiří Smékal, ředitel 1. CZP jižních Čech, jenž je zároveň státním trenérem vzpírání zrakově postižených sportovců.


Foto (31.46 KB)

6.3.2008 Před prvním zápasem čtvrtfinálové série play-off mezi českobudějovickým Mountfieldem a Kladnem přivítal jihočeský hejtman ve své pracovně dva fanoušky, kteří přijeli držet palce soupeři Jihočechů. Byli jimi středočeský hejtman Petr Bendl (vlevo) a berounský starosta Jiří Besser. Od jihočeského hejtmana obdrželi jako dárek zcela nové šály domácího celku, po zápase, ve kterém vyhrál Mountfield 2:0, byl určitě spokojenější Jan Zahradník.


Foto (28.82 KB)

27.2.2008 Hejtman ocenil mladého zachránce
Na loňský Štědrý den bruslily na vodní nádrži na návsi obce Horní Miletín čtyři děti. Starší chlapci upravovali hřiště pro lední hokej, devítiletá Lenka Roudnická bruslila opodál sama. V místě stavidla se najednou led pod dívkou prolomil a ta zůstala ve vodě mezi kusy ledu, kterých se přidržovala. V ten okamžik jí pohotově pomohl 16letý Václav Kotásek, student 1. ročníku SOŠ stavební v Českých Budějovicích. Vytáhl ji z ledové vody a zachránil jí tak život. Tento čin ocenil jihočeský hejtman Jan Zahradník, který mladému zachránci předal pamětní medaili Jihočeského kraje. „Patříte k lidem, kteří v dané chvíli ani na okamžik neváhají, nepřemýšlejí nad tím, co se může jim samotným stát a jednají. Jste statečný muž a patří vám náš obdiv a hlavně poděkování. Byl by z vás určitě dobrý záchranář," řekl Jan Zahradník. Obdivuhodný zásah chlapce dokresluje skutečnost, že dívku pak v náručí donesl rodičům až domů, aniž by se zdržoval zouváním svých bruslí. Díky tomu pak ani nestonala.


Foto (31.35 KB)

V expozici Jihočeského kraje na Regiontour hejtman Jan Zahradník pokřtil průvodce „Novohradské hory", kterého vydává nakladatelství Soukup&David. Jedná se o poslední jihočeský svazek v rámci Zelené edice a jeho vydáním je celý jihočeský region již těmito průvodci zcela pokryt. Celá řada se skládá z průvodců Táborskem, Píseckem, Strakonickem a Horažďovickem, Šumavou (Pláně a Lipno), Prachatickem a Vimperskem, Českobudějovickem (jih a sever), Třeboňskem, Českou Kanadou a Jindřichohradeckem a Českokrumlovskem. (11.1.2007)


Foto (29.05 KB)

Sportovcem Jihočeského kraje za rok 2007 se stal krasobruslař Tomáš Verner (BK České Budějovice). Český reprezentant, který získal na letošním ME ve Varšavě stříbrnou medaili a na MS v Tokiu obsadil 4. místo, zvítězil před hokejistou Romanem Turkem (HC Mountfield České Budějovice, který v uplynulém ročníku extraligy bylo na 4. místě) a cyklistkou Terezou Huříkovou (Bike klub Vimperk, bronz na ME a 4. místo na MS MTB v cross country do 23 let). (20.12.2007)


Foto (19.65 KB)

Stříbrnou pamětní medaili Jihočeského kraje, odznak kraje a knihu o Šumavě předal dnes hejtman Jan Zahradník Františku Zahrádkovi, kterému prezident České republiky Václav Klaus 28. října 2007 propůjčil Řád Tomáše Garrigua Masaryka za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidská práva. Hejtman Jan Zahradník tak ocenil postoj Františka Zahrádky, který projevil při svém boji proti komunistickému totalitnímu režimu. František Zahrádka se narodil 30.10. 1930 v Děčíně, část svého života prožil v Českých Budějovicích, a přestože nyní spravuje Muzeum 3. odboje v Příbrami, kde zpracovává historii československých pracovních táborů, "stále se cítí být Budějčákem". Za svůj otevřený odpor a aktivitu proti komunistickému režimu byl František Zahrádka v roce 1949 zatčen a odsouzen na 20 let za špionáž a velezradu. V uranových dolech strávil jako vězeň 13 let. Aktivně působí v Konfederaci politických vězňů. (12.11.2007)


Foto Z. Přibyl (19.94 KB)

Stylově odstartoval křest knihy fotografií ing. Vladimíra Kunce z Havlíčkova Brodu s názvem „Šumava na každém kroku" v pátek 19. října v salonku hotelu Anna ve Vimperku. Hosty křtu vítaly totiž sněhové vločky, a to v tomto čase moc obvyklé nebývá. A tak hosté z blízka i z daleka, z Vysočiny i jižních Čech, a také jihočeský hejtman Jan Zahradník byli přítomni současnému „zrození" nové knihy i „zrození šumavské paní zimy". Kniha fotografií „Šumava na každém kroku", jejíž krásně poetický doprovodný text napsal PhDr. František Kubů je i v anglické a německé jazykové mutaci a na její vydání přispěl Jihočeský kraj. Knihu věnoval autor zesnulé vimperské starostce Stanislavě Chumanové. (19.10.2007, text H. Šimková, foto Z. Přibyl).


Foto (21.03 KB)

Celkem jedenáct jihočeských středoškolských studentů, kteří ve školním roce 2006/2007 obsadili 13 medailových pozic v celostátních kolech předmětových soutěží, vypsaných ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, ocenili představitelé Jihočeského kraje během zasedání krajského zastupitelstva. (16.10.2007)


Foto (19.49 KB)

Prapor Jihočeského kraje předal hejtman Jan Zahradník starostovi Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jihočeského kraje Václavu Žižkovi. Stalo se tak u příležitosti setkání hejtmana se starosty a členy sdružení dobrovolných hasičů, jejichž mužstva reprezentovala kraj v letošním roce na mistrovstvích republiky. (4.10.2007)


Foto (17.79 KB)

15.září 2007 se v Linci utkaly fotbalové týmy jihočeských a hornorakouských politiků, doplněné o úředníky a další hrající hosty. Jednalo se o již třetí vzájemný zápas o putovní pohár předsedkyně hornorakouského zemského sněmu Angely Orthnerové. Ten měli v roce 2006 po vítězství 2:1 v St. Florianu v držení Jihočeši, loni v Hluboké nad Vltavou zase vyhráli Hornorakušané 5:4. Pohár mají nyní opět Jihočeši, v Linci vyhráli 3:1. Na snímku přebírá pohár Jihočeský hejtman Jan Zahradník z rukou hornorakouského hejtmana Josefa Pühringera. (17.9.2007).


Foto (17.70 KB)

Hejtman Jan Zahradník a ředitel Jaderné elektrárny Vladimír Hlavinka gratulují Markovi Pršínovi, olympijskému vítězi dětské olympiády ve skoku dalekém. (13.9.2007)


Foto (16.42 KB)

Hejtman Jan Zahradník a ministryně obrany Vlasta Parkanová podepsali v úterý darovací smlouvu o převodu letiště v Plané u Českých Budějovic na Jihočeský kraj. Letiště, které provozují Jihočeský kraj a město České Budějovice, má zatím licenci pro neveřejné mezinárodní lety. (11.9.2007)


Foto (19.19 KB)

Představitelé Obce baráčnické v Boršově nad Vltavou předali hejtmanovi Janu Zahradníkovi dožínkový věnec, symbol, vyjadřující slavnostní ukončení žní. (3.9.2007)


Foto (18.11 KB)

Pamětní medaili Jihočeského kraje a finanční dar ve výši 50 000 korun předali jihočeský hejtman Jan Zahradník a Marie Hrdinová, radní pro školství, mládež a tělovýchovu, 18letému plavci Filipu Pytlovi z Českých Budějovic. Ocenili tak výkon studenta českobudějovického Gymnázia olympijských nadějí, který jako zatím nejmladší Čech zdolal ve čtvrtek 9. srpna kanál La Manche ve směru z anglického Doveru k francouzským břehům, a to za 11 hodin a 3 minuty. (17.8.2007)


Foto (17.61 KB)

Svaz bavorských lékárníků předal třem jihočeským organizacím, které jsou aktivní v oblasti práce s handicapovanými klienty, celkem 20 000 euro. Občanské sdružení Borůvka Borovany dostalo 6000 euro, klub Krteček Písek 7000 a speciální domov Sluníčko Zdíkov u Vimperka také 7000 euro. Během pěti let tak bavorští lékárníci věnovali jihočeským organizacím již celkem téměř 3,5 milionu korun. Jejich iniciativu dnes ocenil hejtman Jan Zahradník, který předal předsedovi svazu Gerhardu Reichertovi jako výraz poděkování pamětní list. (19.7.2007)


Foto (18.52 KB)

Jako výraz ocenění vynikajících sportovních výsledků a poděkování za reprezentaci Jihočeského kraje předal hejtman Jan Zahradník olympijské vítězce z Turína a dvojnásobné mistryni světa v klasickém lyžování Kateřině Neumannové finanční dar ve výši 100 tisíc korun, perlové náušnice a řetízek s přívěskem. "Tímto darem jsme ocenili nejen její letošní vítězství v závodě na 10 kilometrů volnou technikou na mistrovství světa v Sapporu, ale i dlouholetou vynikající reprezentaci jak České republiky, tak Jihočeského kraje," řekl hejtman. (20.6.2007)


Foto (17.44 KB)

V září, nejpozději v říjnu, by mělo být z rakouské strany jasno, zda dojde k obnovení železničního spojení mezi Slavonicemi a Fratres. U příležitosti podpisu „Pracovního programu na roky 2006-2009" mezi spolkovou zemí Dolní Rakousy a kraji Jihočeským, Jihomoravským a Vysočina to v Mikulově řekl dolnorakouský hejtman Erwin Pröll. Reagoval tak na slova jihočeského hejtmana Jan Zahradníka, který v této souvislosti vyzdvihl význam meziregionální osobní dopravy pro rozvoj turistiky. „Znovuzprovoznění této tratě má na české straně podporu a věříme, že tomu tak nakonec bude i na straně rakouské," uvedl Jan Zahradník. Podepsaný „Pracovní program na roky 2006-2009" obsahuje jedenáct témat, v rámci kterých budou čtyři regiony nadále spolupracovat. (18.6.2007).


Foto (22.41 KB)

Hejtman Jan Zahradník převzal od generálního ředitele Úřadu pro civilní letectví České republiky Jindřicha Plocha licenci pro neveřejný mezinárodní provoz letiště v Plané u Českých Budějovic. Licence kategorie 4C umožňuje přijímat a odbavovat letadla do rozpětí křídel 36 metrů a letiště nyní může používat celou přistávací dráhu dlouhou 2,5 kilometru. (11.6.2007)


Foto (23.56 KB)

S pokračující stavbou IV. železničního koridoru v úseku Tábor-Doubí u Tábora se tento týden seznámil hejtman Jan Zahradník. Na snímku hovoří s ředitelem výstavby Lumírem Pyszkem ze stavební společnosti OHL ŽS v místě, kde bude stát v Plané nad Lužnicí nový železniční most, pod kterým povede nová komunikace směrem na Chýnov. Dvoukolejná trať mezi Táborem a Doubím u Tábora má být hotova v červenci 2009. (23.5.2007)


Foto (29.51 KB)

U příležitosti státního svátku Dne vítězství a připomenutí 62. výročí konce druhé světové války položil hejtman Jan Zahradník 8. května věnec k Památníku obětem heydrichiády a Památníku sovětských vojínů na českobudějovickém ústředním hřbitově sv. Otýlie. (9.5.2007)


Foto (16.51 KB)

Na návštěvu Jihočeského kraje zavítal ředitel Institutu regionů Evropy (IRE) v Salzburku Franz Schausberger. Při setkání s jihočeským hejtmanem Janem Zahradníkem byly tématem spolupráce IRE a Jihočeského kraje a aktuální projekty Jihočeského kraje a přeshraniční spolupráce. Hovořilo se tak kromě jiného o Eurokoridoru sever-jih a s tím související výstavby dálnice D3 a IV. železničního koridoru na území jižních Čech, o programech iniciativy společenství INTERREG IIIA ČR-Bavorsko a ČR-Rakousko, o cestovním ruchu, hraničních přechodech i životním prostředí.(18.4.2007)


Foto (19.38 KB)

Na dvoudenní návštěvu přijel ve dnech 5. a 6. dubna do Jihočeského kraje premiér Mirek Topolánek. První den zakončil procházkou po českobudějovické pěší zóně. Předtím si prohlédl nové českobudějovické autobusové nádraží na střeše Mercury centra, rozestavěnou dálnici mezi Chotovinami a Meznem u Tábora a elektrárnu Temelín. Na Velký pátek se setkal se členy Rady Jihočeského kraje a vedením krajského úřadu a jihočeským podnikatelům představil vládní reformní kroky pro roky 2007 až 2010. (6.4.2006)


Foto (37.83 KB)

Hejtman Jan Zahradník vyvěsil v sobotu před hlavní budovou krajského úřadu tibetskou vlajku jako symbol solidarity se zemí, kde jsou porušována lidská práva. Jihočeský kraj se tak připojil k celosvětové akci s názvem Vlajka pro Tibet, kdy se kždoročně připomíná právě 10. března krvavě potlačené povstání Tibeťanů ve Lhase, ke kterému došlo před 48 roky. (10.3.2007 )


Soubor ke stažení (10.50 KB)

Hejtman Jan Zahradník předložil plenárnímu zasedání Výboru regionů návrh stanoviska k „mid-term review" Bílé knihy o dopravě. Získal pro něj jednomyslnou podporu shromáždění představitelů evropských regionů a měst i velké uznání od vice-presidenta Evropské komise Jacquese Barrota. President Výboru regionů Michel Delebarre, vice-president Evropské komise Jacques Barrot a hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník během diskusí o vyhodnocení Bílé knihy o evropské dopravní politice. (15.2.2007)


Foto (19.15 KB)

V sobotu 3. února se ve Žďáru nad Sázavou uskutečnil X. Národní krojový ples Folklorního sdružení České republiky. Zástupci Jihočeského folklorního sdružení a hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník, letos v kozáckém kroji, přijeli na ples předat štafetu regionu Horácka, kterému byl letošní ples věnován. Nejprve se zástupci jižních Čech s ostatními tanečními páry z jednotlivých foklorních regionů České republiky zúčastnili slavnostního nástupu, aby zde společně předvedli nejen krásu a bohatost krojů, ale obdarovali účastníky plesu různými pochoutkami svých oblastí. Jihočeši přivezli výborné koláče a na ošatkách je po slavnostním úvodu rozdávali účastníkům plesu. Poté přišlo na řadu předání pomyslné štafety Jihočechů, jimž byl věnován loňský ples, regionu Horácka. Hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník v doprovodu předsedy Jihočeského folklorního sdružení Milana Škocha a jeho manželky, obdaroval hejtmana Vysočiny Miloše Vystrčila krásným džbánkem a předal i sud piva budějovického Budvaru, kterým si následně připili na zdraví, rozvoj lidového umění a samozřejmě na úspěšný průběh jubilejního X. Národního krojového plesu. (8.2.2007)


Foto (16.16 KB)

Současný stav přípravy a budoucnost regionálního letiště v Plané u Českých Budějovic byly tématem, mimořádného zasedání Zastupitelstva obce Litvínovice. Výrazný zájem místních občanů, kteří do posledního koutku zaplnili jednací sál, provázel výklad jihočeského hejtmana Jana Zahradníka o vizích a.s. Jihočeské letiště České Budějovice. Četné dotazy zúčastněních se týkaly zejména provozních podmínek letiště za přepokladu, že se podaří v centru jižních Čech zřídit veřejné mezinárodní letiště. (24.1.2007)


Foto (20.55 KB)

19.1.2006 Noční vichřice zcela zlikvidovala střechu pěti řadových domů v Korosekách u obce Homole na Českobudějovicku. Na místo se vyjel podívat i jihočeský hejtman Jan Zahradník. Rodinám, které zůstaly doslova bez střechy nad hlavou, hejtman předběžně přislíbil finanční pomoc z havarijního fondu kraje. Ta by měla být určena pro jen akutní řešení sociální situace, ve které se ocitly zhruba dvě desítky občanů. Jihočeský hejtman zároveň osloví Ministersvo pro místní rozvoj ČR s požadavkem na uvolnění finančních zdrojů pro postižené živelnou pohromou ze státního rozpočtu.


Foto (14.33 KB)

Do funkce ředitele Krajského úřadu Jihočeského kraje uvedl dnes hejtman Jan Zahradník bývalého starostu Písku Luboše Průšu, který do funkce ředitele úřadu nastoupil po Janu Stráském, jenž se rozhodl v této funkci skončit k 31.12.2006. (2.1.2007)


Foto (14.17 KB)

Ve druhém největším finském městě Tampere se od neděle 10. do úterý 12. prosince konalo výjezdní zasedání komise COTER Výboru regionů. Hlavním bodem jednání bylo schválení návrhů tří stanovisek, včetně střednědobého vyhodnocení Bílé knihy o evropské dopravní politice, jehož zpravodajem je hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník. (12.12.2006)


Fotografie (18.95 KB)

Nejúspěšnější studenty středních škol kraje, kteří v uplynulém školním roce výrazně uspěli v celostátních kolech předmětových soutěží a středoškolské odborné činnosti (SOČ), dnes během zasedání zastupitelstva ocenili představitelé Jihočeského kraje. Na medailových pozicích, tedy na 1., 2. nebo 3. místě se umístilo celkem 12 studentů, kteří obdrželi hodnotné publikace a drobné dárky. (17.10.2006)


Soubor ke stažení (19.77 KB)

Nádvoří strakonického hradu ráno doslova zaplnili především žáci škol a vojáci. Důvodem bylo konání Běhu Terryho Foxe, jehož finanční výtěžek je určen na podporu léčby rakoviny. Spolu s nimi již po šesté stanul na startu i jihočeský hejtman Jan Zahradník, který po bohu strakonického starosty Pavla Vondryse a krajského radního Pavla Pavla absolvoval téměř čtyřkilometrovou trasu. „Do Strakonic jezdím pravidelně již od roku 2000 podpořit myšlenku Běhu Terryho Foxe. Vynechal jsem jen v povodňovém roce 2002 a pokud mi čas dovolí a zdraví bude sloužit, poběžím i příští rok," řekl hejtman v cíli. Zároveň přiznal, že ani letos nebral svou účast na lehkou váhu a s předstihem poměrně pravidelně trénoval. (21.9.2006)


Soubor ke stažení (19.12 KB)

Dohodu o spolupráci Sdružení automobilového průmyslu ČR s Jihočeským krajem v oblasti přípravy mladé generace na její zaměstnanost v průmyslu podepsali dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník a prezident Sdružení AP Vratislav Kulhánek. Jihočeský kraj je v tomto směru prvním regionem v ČR, kde byla dohoda podepsána, v nejbližších dnech má následovat dalších pět krajů. (23.8.2006)


Soubor ke stažení (17.92 KB)

Fotbal politiků: Hornorakušané oplatili Jihočechům loňskou porážku
V historicky druhém mezinárodním utkání jihočeských a hornorakouských politiků o putovní pohár předsedkyně hornorakouského sněmu Angely Orthnerové, hraném v sobotu 10. června, vyhráli hosté na Hluboké 4:5 (0:3) a oplatili tak Jihočechům loňskou porážku 2:1. Branky: Tlapák ml. 2, Máče 1, Pulec 1, x Steiner 2, Wittinghofer, Lechner, Pfaffenhuemer. (12.6.2006)


Soubor ke stažení (16.00 KB)

Hejtman Jan Zahradník přednesl 26. dubna v Bruselu na plenárním zasedání Výboru regionů jménem frakce EPP intervenci k vystoupení vice-presidenta Evropské komise Jacquese Barrota na téma „Střednědobě vyhodnocení Bílé knihy o Evropské dopravní politice" se zvláštním zřetelem k městské mobilitě. (26.4.)


Soubor ke stažení (18.11 KB)

Hejtman Jan Zahradník se 6. února v Bruselu sešel s vice-presidentem Evropské komise Jacquesem Barrotem. Jejich setkání bylo věnováno významným jihočeským projektům v oblasti dopravy. (6.2.2006)


Soubor ke stažení (19.46 KB)

Hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník převzal licenci k vnitrostátnímu leteckému provozu pro Jihočeské letiště České Budějovice a.s., udělenou Úřadem pro civilní letectví. (29. 12. 2005)


Soubor ke stažení (22.35 KB)

Dopravní nehoda autobusu s velkým počtem zraněných byla tématem cvičení složek integrovaného záchranného systému Jihočeského kraje, které se uskutečnilo na silnici E55 u Veselí nad Lužnicí. (24. 11.2005.)


Soubor ke stažení (23.22 KB)

Evropský týden regionů a hlavních měst OPEN DAYS 2005 - Delegace Jihočeského kraje v Bruselu. (12.-13.10.2005)


Soubor ke stažení (21.04 KB)

Při návštěvě presidenta ČR Václava Klause v Písku při zahájení školního roku 2005/2006. (2.9.2005)


Soubor ke stažení (7.44 KB)

Za spolupráci mezi Jihočeským krajem a Horními i Dolními Rakousy převzal jihočeský hejtman Jan Zahradník třetí nejvyšší rakouské státní vyznamenání. Předal mu ho rakouský velvyslanec Klas Daublebsky. (28.1.2005)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku