Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

Ročník 2013

Navigace - třetí úroveň - výběr části rubriky

cena hejtmana - obrázek (66.99 KB)

 

V roce 2013 přijali ocenění:

Hanusova - obrazek (29.06 KB)


Marie Hanušová

Její dlouholetá úspěšná galerijní činnost přivedla na jih Čech významné špičky české umělecké scény. Marie Hanušová se více než čtyři desítky let úspěšně věnuje galerijní práci. V roce 1996 odstartovala projekt Vltavotýnské výtvarné dvorky, který ve stejnojmenném městě každoročně soustřeďuje desítky špičkových umělců z České republiky i zahraničí. Vedle ryze galerijní práce se Marii Hanušové podařilo v průběhu let zajistit pro výtvarné umění řadu významných mecenášů. I díky tomu každoročně doprovází Vltavotýnské výtvarné dvorky nejen jedinečná vernisáž s bohatým programem a koncertními víkendy, ale i profesionální katalog.

Jankovský - obrázek (20.77 KB)

doc. PhDr. Jiří Jankovský, Ph.D.

Dlouholetý ředitel českobudějovického centra pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením Arpida. Vystudoval teologii na cyrilometodějské bohoslovecké fakultě v Litoměřicích. Vzdělání si později doplnil studiem pedagogiky a psychologie. Do roku 1989 působil jako dětský psycholog, poté jako vysokoškolský pedagog a v roce 1993 se stal ředitelem centra Arpida. Tato práce mu přinesla nejen mnoho praktických zkušeností, ale také nejednu bezesnou noc, když se velká nestátní nezisková organizace čas od času potýkala s finančními problémy. Arpida funguje už téměř dvacet let, a přes všechny obtíže se stále rozvíjí.

Linhart - obrázek (26.91 KB)

prof. Ing. Otomar Linhart, DrSc.

Oceněn za vědeckou a pedagogickou činnost světového významu v oboru rybářství. V letech 1994 - 2005 se jako vedoucí podílel na vědecké profilaci oddělení genetiky a šlechtění ryb Výzkumného ústavu rybářského a hydrobiologického Jihočeské univerzity (VÚRH JU), kde v letech 2005 - 2009 dělal ředitele. Od roku 2009 do současnosti je děkanem na Fakultě rybářství a ochrany vod JU (FROV JU), jejíž součástí je i VÚRH. V letech 1998-2003 učil na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity, později v letech 2004 - 2009 na Zemědělské fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Nyní přednáší v oboru Rybářství předmět Reprodukce ryb na FROV JU. Od roku 2004 je předsedou Oborové rady doktorského studia Rybářství ve VÚRH/FROVJU a vede řadu doktorandských prací. Vedle výuky na Jihočeské univerzitě vedl v letech 1993 - 1994 kurz Akvakultury na Universitě v Angers (Francie) a v letech 1998 - 2002 kurz Reprodukce a genetiky na Metropolitní univerzitě v Mexico City. Od roku 2009 je rovněž členem předsednictva Grantové agentury ČR, která financuje základní výzkum a kde odpovídá za zemědělsko-biologické a environmentální vědy v České republice.

Adam Maleček

Svojí duchapřítomností dokázal zachránit život své matce. Jedenáctiletý Adam po příchodu domů nalezl svou matku v bezvědomí. Bez váhání vytočil linku 155 a s operátorkou po telefonu komunikoval až do příjezdu sanity Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje. Díky jeho velmi přesným informacím dorazila sanita na místo během čtyř minut. Osádka vozu nalezla Adamovu matku ve stavu, který by pro ni bez včasné pomoci mohl mít tragické následky. Díky svému klidu, rozhodnosti a téměř profesionálnímu přístupu, který jedenáctiletý školák prokázal, zachránil své matce život. Zvládl totiž to, co v krizové situaci často nedokážou ani dospělí lidé.

satran - obrázek (24.95 KB)

MUDr. Jan Sattran

Primář Očního oddělení Nemocnice České Budějovice a špičkový oční chirurg. Primář MUDr. Jan Sattran se už více než tři desetiletí soustavně věnuje nejen péči o své pacienty, ale také vědě a vzdělávání nových lékařů v oblasti oftalmologie. Za jeho působení v pozici primáře Očního oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s., se z tohoto pracoviště stalo významné centrum oftalmologie, uznávané nejen erudovanými domácími, ale také zahraničními specialisty. Pod dohledem MUDr. Jana Sattrana získala tuzemská medicína řadu nových špičkových očních chirurgů. Ve spolupráci s kolegy z dalších lékařských oborů zavedl MUDr. Jan Sattran například nové postupy v péči o zrak předčasně narozených dětí, nebo očních komplikací pacientů postižených diabetem. S nemalým nasazením lékařů pod jeho vedením se Nemocnici České Budějovice, a.s. daří zajišťovat nepřetržitou lékařskou pohotovost včetně zvládání bezprostředního ošetření všech typů otevřených poranění oka pro celý jihočeský kraj.

troška - obrázek (34.61 KB)

Zdeněk Troška

Zdeněk Troška se narodil v jihočeských Hošticích u Volyně. Středoškolská studia absolvoval ve francouzském Dijonu na Lycée Camot. Po návratu do Československa vystudoval v roce 1978 pražskou FAMU - obor filmová a televizní režie. Pro televizi připravil několik hudebních snímků - medailony sopranistky Magdaleny Hajóssyové, Hudební písek, Dvořák a Sychrov nebo chopinovské variace Hledání modrého tónu. Na scéně Národního divadla v Praze inscenoval Verdiho operu Don Carlos, ve Státní opeře Bizetovu Carmen a Dvořákovu Rusalku. V divadle Kalich se jako režisér podílel na úspěšném muzikále Janka Ledeckého Hamlet. Divácké rekordy trhají především jeho pohádky a komedie, ve kterých jihočeská krajina už není pouhou kulisou děje, ale stává se jedním z nezastupitelných hereckých aktérů. „Hoštické" komedie Zdeňka Trošky, trilogie Kameňáků nebo letní Babovřesky mohly shlédnout miliony diváků na celém světě.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku