Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

Spotřebitelský ombudsman

Navigace - třetí úroveň - výběr části rubriky

„Spotřebitelský ombudsman" je jedním z opatření připravených k omezení nekalých obchodních praktik, používanými prodejci při tzv. předváděcích akcích vůči spotřebitelům, zejména seniorům. „Spotřebitelský ombudsman" byl vytvořen jako systém využívající součinnosti živnostenských úřadů, včetně krajský živnostenských úřadů s Ministerstvem průmyslu a obchodu finančně podporovanými nevládními spotřebitelskými organizacemi k tomu, aby se mohli spotřebitelé, zejména senioři, efektivně, rychle a bezplatně domoci svých práv.

Spotřebitel, který se ocitl v problémech v souvislosti s účastí na prodejní akci, se může obrátit na jakýkoliv živnostenský úřad, kde mu bude poskytnuta pomoc, především mu budou poskytnuty informace o možném dalším postupu. Se spotřebitelem bude dále sepsán spotřebitelský záznam, který v případě jeho zájmu, bude živnostenským úřadem předán spotřebitelem vybrané nevládní spotřebitelské organizaci k řešení jeho případu. Při předání případu bude živnostenským úřadem vyžadována od nevládní spotřebitelské organizace zpětná informace o jeho řešení. Tento systém pomoci je bezplatný a umožňuje především seniorům efektivně a rychle se domoci spotřebitelských práv.

Informace o systému „Spotřebitelský ombudsman" naleznou spotřebitelé na internetových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu v sekci Ochrana spotřebitele.

S žádostí o pomoc a informace se mohou spotřebitelé obrátit osobně či telefonicky na pracovníky odboru krajský živnostenský úřad, B. Němcové 49/3, České Budějovice, kontakty jsou zveřejněny v seznamu na internetových stránkách Jihočeského kraje, Krajský úřad, odbor krajský živnostenský úřad v sekci Vnitřní členění a telefonní seznam odboru. Kontaktní osoba: Ing. Jaroslav Příhoda, tel. č. 386 720 865.

Rovněž je možné se obrátit s žádostí o pomoc na kterýkoliv živnostenský úřad v Jihočeském kraji. Jejich seznam je uveřejněn na internetových stránkách odboru krajský živnostenský úřad v sekci Informační servis krajského živnostenského úřadu.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku