Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

Hejtman Jihočeského kraje ve 2. volebním období

Navigace - třetí úroveň - výběr části rubriky

Foto (4.57 KB)

RNDr. Jan Zahradník

Datum a místo narození
- 23.3.1949, České Budějovice

Vzdělání
- střední všeobecně vzdělávací škola v Českých Budějovicích
- matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze obor učitelství matematiky a fyziky (abs. 1972)

Praxe
- 1972 - 1992 středoškolský učitel gymnázia v ČB
- 1992 - 2000 spolumajitel a ředitel soukromého Česko-anglického gymnasia v ČB
- 2000 - 2004 hejtman Jihočeského kraje ( první volební období)
- od r.2004 hejtman Jihočeského kraje ( druhé volební období)

RNDr. Jan Zahradník byl zakládajícím členem OF učitelů Jihočeského kraje. V roce 1990 vstoupil do aktivní politiky jako kandidát za OF a člen zastupitelstva města České Budějovice. V roce 1992 se stal členem ODS. Úspěšně kandidoval za ODS v komunálních volbách v letech 1994,1998, v mimořádných volbách 1999 i 2002, členem městského zastupitelstva je dodnes.
Přestože v komunálních volbách pravidelně získával největší počet preferenčních hlasů, dlouho odolával svodům vydat se na dráhu profesionálního politika.V roce 1992 spolu s kolegy založil v Českých Budějovicích Česko-anglické gymnasium.
Rok 2000 předznamenal v životě Jana Zahradníka zásadní zlom. Zvolení do čela oblastní organizace ODS a kandidatura na post hejtmana jej po krajských volbách vynesla do funkce historicky prvního hejtmana Budějovického kraje, posléze Jihočeského kraje. V čele krajské samosprávy měl na starosti oblast mezinárodních vztahů, ekonomiky a financi, majetku i krizového řízení. K řadě nových funkcí přibylo i členství ve Výboru regionů Evropské unie.
V krajských volbách 2004 zvítězila na jihu Čech se 44 procenty hlasů opět ODS a Jan Zahradník, co by její lídr, získal největší počet preferenčních hlasů. Zastupitelstvo Jihočeského kraje zvolilo Jana Zahradníka do funkce hejtmana i pro druhé volební období.
V roce 1975 se Jan Zahradník oženil, manželka Jana je středoškolskou učitelkou dějepisu a filosofie. Mají dvě dcery a dvě vnučky.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku