Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

Olympiáda dětí a mládeže

Navigace - třetí úroveň - výběr části rubriky

Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019

Liberecký kraj (23. 6. 2019 - 28. 6. 2019)

 

Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže České republiky se uskuteční v Liberci a Jablonci nad Nisou. Liberecký kraj tak naváže na rok 2010, ve kterém hostil zimní verzi dětské olympiády. Vedle tradičních sportů, jako je atletika, plavání, volejbal či fotbal, vypsali pořadatelé také soutěž v letním biatlonu nebo uměleckou soutěž v graffiti. Slavnostní zahájení se uskuteční v liberecké Home Credit aréně, jako oficiální olympijské domy pak poslouží Sport Park Liberec a koleje Technické univerzity. Předpokládaná účast činí více jak 4000 sportovců a trenérů. Jihočeský kraj bude reprezentovat celkem 292 sportovců.

Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019 (39.10 KB)

Odkaz na jiné stránky Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže České republiky - web


 

Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2018

 

Osmá zimní olympiáda se uskutečnila v Pardubickém kraji ve dnech 28. 1. – 2. 2. 2018. Klání v 11 sportovních disciplínách se odehrála v Litomyšli, Dolní Moravě, Letohradě, Čenkovicích a České Třebové. Jihočeská výprava čítající 94 sportovců a 32 trenérů, servismanů a vedoucích výpravy obsadila všechny sportovní disciplíny (alpské a běžecké lyžování, biatlon, krasobruslení, lední hokej, lyžařský orientační běh, snowboarding, skicross, šachy, taneční soutěž) včetně rychlobruslení.
Jihočeský kraj získal na Pardubicku celkem devět medailí a v celkovém pořadí krajů obsadil osmou příčku. Zvítězil kraj Liberecký.

Přehled medailistů Jihočeského kraje
Kompletní výsledky Jihočeské výpravy v jednotlivých sportech jsou k dispozici ZDE

 

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku